В пошуках китів

 

“Не будь лохом, збреши красиво” - тільки так можна назвати наше фотополювання на китів в Ісландії.

 

Вони викидають фонтани, вистрибують з води і краплі летять на щасливих дітлахів, їхні плавники супроводжують кораблі, а зняті відео розривають соцмережі…

Саме таких вражень ми очікували від прогулянки на кораблі - фотополювання на китів в північних водах.

 

Відгуки в інтернеті та очевидці попереджали, що майже ніхто китів не бачить, вони не показуються туристам на замовлення і рідко запливають в затоку.

 

Та побачити китів в живій природі, відчути на собі суворий океанський вітер та хитанку північних вод - було одним з наших “must have” в Ісландії. І ми сміливо оплатили в касі по 71 євро і натхненні нетиповою хорошою сонячною погодою, вірили, що нам пощастить і тут.

 

На березі ми спитали людей з попереднього фотополювання, чи бачили вони китів? Турист із Нідерландів із блиском в очах розказував, як 2 кита різних видів підпливли до самого кораблика і випустили фонтан води!

 

Пощастить! - подумали ми і сміливо ступили на палубу.

Це мало виглядати так.

Це мало виглядати так.

 

Як не закликав нас корабельгий гід подивитися направо і наліво, китів ми так і не побачили за 3,5 години. Тільки одного разу промайнули тінь на горизонті і, можливо, це був дельфін.

 

А як на самому початку спілкування будувати стосунки так, щоб нові клієнти навіть не думали піти до конкурентів – читайте у моїй статті, яка вас просто вразить!

Дещо втішало нашу українську натуру те, що з десяток великих та маленьких кораблів, заповнених туристами зі всього світу, поверталися додому з таким самим результатом, як і ми. Тобто, з його відсутністю.

 

Змерзлі, втомлені хитанкою та розчаровані, ми зібралися і почали думати, що ж сказати людям на далекій батьківщині, та нашім колегам, які з нами не поїхали.

До речі, про заборонені слова, які руйнують ваші переговори та продажі, а ви про це навіть не здогадуєтеся – читайте тут.

 

І вирішили повторити версію казкаря-голландця (можливо, він щось і вживав - своє, голландське, для настрою): кити просто вистрибували з води, ми заглядати в їхні пащі та очі, витирали з обличчя краплі з їх фонтанів. Були такі стрибучі, що ледь не потопили маленький човник з японцями.

 

А чому в нас нема фото і відео?

Так ми були настільки вражені їх активністю, що забули про все на світі, спостерігаючи за дивом природи з двох боків від бортів нашого корабля!

 

В будь-які історії є офіційна версія і правдива.

 

Нікому не хочеться виглядати лузером.

 

І так хочеться здійснення мрій! Що ми навіть простили цей туристичний “розвод”.

 

Якщо вам бракує сміливості і практики у переконанні - обов’язково прочитайте статтю про методи сучасного Джека-Горобця і почніть їх використовувати!

 

А що робити ісландцям, коли в них туристичний сезон 2 місяці, а жити з нього треба цілий рік?

І так живуть на вулканах, де нічого не росте в вічному собачому холоді та їдять загнивших акул!

Не скажемо нікому правду. Офіційна версія така красива. І ви нікому не кажіть, хай це буде наш секрет. Правда?

А раптом саме вам наступного разу пощастить побачити омріяного кита на краю світу в Ісландії!