Завжди повний зал!

Завжди повний зал!

Сьогодні хочеться розповісти про дуже важливий етап у встановленні контакту з майбутнім роботодавцем, якому кандидати найчастіше не надають достатньої уваги — це резюме.

Чи замислювалися ви, що психологія сприйняття претендента починається з перегляду резюме в електронному вигляді. Невеличкий документ може бути простою формальністю, а може блискуче «продати» спеціаліста ще до першої зустрічі.

Що ж впливає на сприйняття даних про людину?

Які помилки зазвичай роблять претенденти на посаду?

Я зібрала свій досвід підбору персоналу та проаналізувала поради декількох керівників та hr-ів. Резюме — це дуже просто, якщо знати, як його написати 🙂

Не пишіть резюме на «одній нозі», коли у вас недостатньо часу все добре обдумати, написати і вичитати. Важливо згадати якнайбільше сторінок зі свого професійного досвіду, всі навички, місця навчання, підвищення кваліфікації, участь у заходах, що можуть бути дотичними до майбутньої посади і саморозвитку. Не обов’язково ви залишите весь цей перелік у резюме, але буде з чого вибирати для самопрезентації.

Напишіть перелік місць навчання і роботи у зворотньому порядку — від теперішнього до першого.
Пишіть про посади розгорнуто, наприклад:
Неправильно: Холдінг «Іскра і Ко», інженер.
Правильно: Холдінг «Іскра і Ко», виробництво торгівельного обладнання та холодильних машин. Посада: інженер-холодильного обладнання. Професійні обов’язки: складання річного плану…, контроль за виробництвом…, керування 10 підлеглими, підготовка щотижневих звітів…

Обов’язково додайте на початку свою фотографію, щоб роботодавець одразу мав уявлення про образ людини. Фото має бути у діловому стилі, без гримас, шалених посмішок, не у відвертому одязі або купальному костюмі на пляжі.

(Якщо, звичайно, ви не претендуєте на вакансію стриптизерки, ведучого розважальних заходів тощо)

У всіх інших випадках вас можуть запросити на співбесіду, тільки щоб наочно подивитись на людину, яка додала таке безглузде фото у своє резюме. Прослідкуйте, щоб фото не займало дуже багато. Ваше резюме можуть навіть відмовитися скачувати, якщо воно матиме декілька мегабайт.

На початку обов’язково додайте текст, на які посади (або конкретну посаду) ви претендуєте, щоб отримувач не вгадував, ким ви можете працювати. Ваша біографія, неадаптована для конкретної компанії, нікому, окрім вас, не цікава, тому обирайте тільки той досвід, що стосується майбутньої посади. Наприклад, не варто перераховувати свої досягнення в рукоділлі або спорті, якщо робота стосується IT-сфери. Також не дуже розширюйте «досягнення» у шкільному віці — це вже давно минуло і може потішити лише ваших родичів.

Не соромтеся зазначити, з якими комп’ютерними програмами вам доводилося працювати. Типова помилка, коли людина вважає, що вона не володіє програмою досконало, і взагалі її не зазначає. Краще перерахувати все, з чим ви так або інакше мали справу, це буде тільки плюс.

У своїх хобі та особових якостях спробуйте згадати щось, характерне саме вам, яке може додати балів при розгляді. Не пишіть банально: «легко вчуся», «цілеспрямований», «маю почуття гумору», «люблю музику та спорт»…

Дуже важливе форматування тексту. Використовуйте читабельний шрифт 11-12 розміру. Головні пункти чи місця роботи виділіть Bold, у перелік додайте маркери. Прослідкуйте, щоб одне-два речення не переносилися на останню сторінку, відкоригуйте цей момент.

Файл із резюме збережіть у стандартному форматі .doc. Такий файл отримувач зможе відкрити в коректному вигляді на будь-якому пристрої. Назвіть файл своїм призвищем та ім’ям, це надзвичайно спрощує роботу роботодавцю, коли він має безліч резюме і намагається знайти якесь конкретне.

А тепер ДУЖЕ УВАЖНО вичитайте текст декілька разів. Краще прочитати його ще наступного дня, щоб знайти помилки або опечатки.

Резюме готове!

Коли ви його будете надсилати — завжди пишіть супроводжувальний текст. Стиль щирий та діловий, це буде першою презентацією, яка вас продає.
Привітайтесь, скажіть, що дуже зацікавлені у вакантній посаді,

  • маєте певний досвід,
  • бачите себе на цій роботі,
  • хотіли би прийти на співбесіду…
  • просите розглянути ваше резюме…
  • сподіваєтеся на співпрацю…
  • своє ім’я, прізвище та телефон.

У темі листа також зазначте, від кого резюме та на яку посаду.

Якщо ви дотримаєтеся порад — перший етап знайомства буде успішно пройдений. Через декілька днів після відправлення зателефонуйте в компанію і поцікавтесь, чи розглянули вони ваше резюме, та готуйтесь до співбесіди!
Про підводні камені на співбесідах ми розповідали у попередніх статтях.
Не хочете кусати лікті? — Тоді правильно проходьте співбесіду!  Частина 1. Частина 2.